Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Ve čtvrtek začala první mezinárodní konference SEFO

AKTUALITA: 15 09 2022

Program + přednášející

Jak fungují středoevropské kulturní instituce, muzea a galerie? Jakým problémům čelí a jaké jsou jejich cíle? Jaké jsou podobnosti mezi jejich historickými, kulturními a provozními zkušenostmi? A má smysl usilovat o jejich propojení na společné platformě? To jsou jen některé z otázek, které si klade mezinárodní konference "Instituce střední Evropy, nové světy a staré mytologie" pořádaná 15. - 17. září 2022 Středoevropským fórem Olomouc (SEFO). Naším záměrem je prozkoumat možnosti spolupráce, najít nejen potenciální průsečíky, ale i existující limity.

Pozornost bude věnována třem souvisejícím oblastem - institucionální politice, výzkumu a vzdělávání. Jednotlivé příspěvky se zaměřují na podmínky a způsoby dlouhodobého fungování regionálních institucí, ale i na konkrétní zkušenosti týkající se především organizace a fungování stálých expozic, jejich propojení s krátkodobými projekty a vzdělávacími programy.

Konference je součástí celoročního programu SEFO 2022, jehož hlavním tématem je revize vztahu "domova a zahraničí" v současném středoevropském myšlení. Rozvíjí však i dlouhodobé priority instituce, která se zaměřuje na výzkum středoevropského umění a kulturního života totalitního a posttotalitního období.

Konference se zúčastní Mirosław Bałka, zvláštní host letošního ročníku SEFO.

Konference pořádaná Muzeem umění Olomouc v Arcidiecézním muzeu (sál Mozarteum) je přístupná široké veřejnosti, jednacím jazykem bude angličtina.

 

Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Sobota | 13. 4. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022