Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Vyšel třetí Muzeion, zve i na Hortus Magicus

AKTUALITA | 6. 7. 2016

Třetí číslo časopisu Muzea umění nazvaného Muzeion je od 1. července zdarma k dispozici na pokladnách v Muzeu moderního umění v Denisově ulici a v Arcidiecézním muzeu Olomouc na Václavském náměstí.

Časopis formátu B4 nabízí opět pohled do současných a připravovaných výstav a kromě toho například rozhovor se skladatelem a vedoucím souboru Ensemble Damian Tomášem Hanzlíkem, reportážně se vrací ke slavnostnímu otevření obměněné stálé expozice Arcidiecézního muzea Olomouc a v rubrice Profil představuje Ladislava Daňka, historika umění a jednoho z kurátorů výstavy sbírky kresby Uhlem, štětcem skalpelem… Nezapomněli jsme ani na děti – úkol se tentokrát vztahuje ke kresbě Karla Wellnera Dáma na výstavě obrazů.

„Titulní stránka je tentokrát barokní. Fotograf Zdeněk Sodoma ji pořídil na představení souboru Ensemble Damian v kostele Panny Marie Sněžné. Snímek se váže jednak k rozhovoru s Tomášem Hanzlíkem, jednak je pozvánkou na jedinečný festival barokní kultury Hortus Magicus, který se uskuteční počátkem září v Kavtně zahradě v Kroměříži,“ vysvětlil mluvčí muzea Petr Bielesz.

Muzeion vychází v nákladu jednoho tisíce kusů a kromě Muzea umění jej naleznete také ve vybraných kavárnách, v knihovnách nebo v knihkupectví Kosmas. Členové Spolku přátel Muzea umění dostávají časopis bezplatně do svých poštovních schránek. Časopis si také můžete stáhnout ve formátu .pdf  ZDE.

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Neděle | 2. 4. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022