Vychází první Muzeion

AKTUALITA | 1. 1. 2016

Od 4. ledna bude milovníkům umění a čtenářům s dobrým vkusem k dispozici Muzeion - nový časopis Muzea umění Olomouc. Bude vycházet čtvrtletně a bude zdarma. Časopis nahrazuje dosavadní muzejní bulletin.

„Bulletin byl nejstarší muzejní propagační tiskovinou. Vydávávali jsme jej od roku 1993. Naše nabídka už ale je tak bohatá, že rozsah bulletinu byl pro její odpovídající propagaci nedostatečný,“ vysvětlil ředitel muzea Michal Soukup. 

Nový, čtyřicetistránkový časopis bude vycházet ve formátu B4. Jeho základním cílem podle Soukupa je, aby čtenáři v jedné tiskovině získali systematický a zároveň atraktivní přehled o všech muzejních aktivitách. „Najdou v něm články o výstavách, sbírkových unikátech, edukačních programech, kulturních akcích, ale taky rozhovory nebo rubriku speciálně zaměřenou na děti,“ přiblížil ředitel.

A co se v prvním čísle Muzeionu dočtete? Například to, že umělecký solitér Zbyněk Sekal ve Vídni přišel na to, jak je pro umění důležité mít Gelassenheit. V profilu ředitele Michala Soukupa se dočtete, že muzeum není díra v zemi, ale dírou v zemi to může začínat.

Vzpomínková výstava Dohnat a předehnat, která představuje československý a polský design 60. let, končí v lednu a můžete na ní vidět porcelán, nábytek, hračky nebo mixér a fén, který jste znali. Ale můžete ji sami také doplnit. A pokud by vás zajímalo restaurování, nenechte si ujít rozhovor s Radomírem Surmou. 

Časopis si můžete vyzvednout v Muzeu moderního umění a Arcidiecézním muzeu Olomouc. Přečíst si jej můžete i na různých jiných místech ve městě, v kavárnách, galeriích, na univerzitě, v knihovnách nebo v čekárnách Fakultní nemocnice.

Přejeme příjemné čtení!

Fotogalerie
Muzeion

Titulní stránka prvního čísla


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 20. 5. 2024

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022