Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Projekt olomoučtí fotografové míří do Bratislavy

AKTUALITA | 4. 11. 2021

Spolupráce olomouckého Muzea umění a Vydavatelství Univerzity Palackého pokračuje i za hranicemi naší republiky. Konkrétně v pátek se totiž jejich společný projekt knižní edice Olomoučtí fotografové zapojí do slovenského Mesiace fotografie, a to výstavou Petra Zatloukala Aerobic a křtem jeho knihy.

Petr Zatloukal byl totiž díky své partnerce u zrodu „aerobikového hnutí“ na Hané. Ve svých fotografiích se mu podařilo vytvořit symbolický dokument své doby a zachytit mnoho podob a příkladů žen, snících o jiném a lepším životě. Jeho snímky zprostředkovávají silné emoce a prožitky na pozadí skromně vybavených tělocvičen a omšelých betonových ploch chátrajících sportovišť. 

Právě normalizaci se věnuje také druhá kniha z edice Olomoučtí fotografové věnována právě Petru Zatloukalovi. Tvoří ji dosud nikdy nepublikované snímky z konce 80. let, kdy komunistický režim pomalu směřoval ke svému zániku, sugestivně mapuje životy lidí v normalizačním Československu. Zachycuje svérázné rekreanty u maďarského jezera Balaton, mikropříběhy všedních dnů v Olomouci, Bratislavě, Bánské Bystrici či východním Berlíně, prostředí závodů motokár a sportovního tance, atmosféru socialistické nemocnice nebo již zmíněné počátky aerobiku v Československu.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Sobota | 2. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022