Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Umělecké projekty z otevřené výzvy doplnily Jankovičovu výstavu

AKTUALITA | 6. 3. 2018

Projekty vzešlé z otevřené výzvy pro umělce Open call při příležitosti konání výstavy Jozefa Jankoviče v Muzeu umění Olomouc můžete nově vidět přímo ve výstavě nebo každý den od 21.16 na obrazovkách u vstupu do Muzea moderního umění.

Výstava Jozefa Jankoviče v Muzeu umění Olomouc se koná k výročí jeho nedožitých osmdesáti let. Jozef Jankovič zemřel náhle loni v červnu a umělecká veřejnost mu tak prostřednictvím výzvy vzdává hold. Jankovič byl vůdčí osobnosti slovenského sochařství 2. poloviny 20. století. Tím je motivována i otevřená výzva pro umělce, která dává prostor na základě uvedených doporučených okruhů k prezentaci uměleckých projektů, intervencí do veřejného prostoru i volných asociací v návaznosti na osobnost a dílo Jozefa Jankoviče i tematiku sochařství obecně. 

Veřejná prezentace uměleckých projektů ve formě velkoplošné projekce se nachází v prostoru výstavy Jozef Jankovič | Plynutí času, a to až do jejího uzavření 11. března. 

Ale i po skončení výstavy budou moct lidé projekty z výzvy vidět, a to každý den od 21.16 do půlnoci na dvou obrazovkách u vchodu do Muzea moderního umění, a to až do 29. dubna

Více o projektech najdete ZDE.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Neděle | 2. 4. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022