Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Tablety s biskupem Karlem pobavily i odborníky

AKTUALITA | 29. 8. 2017

Učitelé, lektoři muzeí a také památkáři se sjeli minulý týden do Kroměříže. Na tamním zámku totiž uspořádal Národní památkový ústav ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Karlovy univerzity a Muzeem umění Olomouc od střdy do neděle Letní školu památkové edukace.

„Smyslem setkání bylo prohloubit v tvůrčích dílnách své znalosti a získat nové dovednosti v oblasti interpretace kulturního dědictví,“ prozradil Petr Hudec, jeden z organizátorů celé akce.

Jedním ze stěžejních bodů prvního dne setkání byla prezentace rodinné aplikace v tabletech Sen biskupa Karla. Účastníci školy si tak prošly zámek pod vedením Karla z Lichtensteinu-Castelcorna a vyzkoušeli si nejrůznější úkoly a hry, které si pro ně připravil.

„Aplikace se všem moc líbila. Hlavně učitele z ní byli nadšení s ohledem na výuku mladé generace. Nad aplikací jsme ale také diskutovali a hledali, jak ji třeba ještě zlepšit,“ dodal Hudec s tím, že aplikace uvádí návštěvníky do kontextu památky UNESCO, na rozdíl od té v Arcidiecézním muzeu Olomouc, která se více věnuje jednotlivým exemplářům.

Marsyas a Vlnas

Vrcholem celé Letní školy památkové edukace byla přednáška Víta Vlnase na téma Tizianova obrazu Apollon trestá Marsya. „Vít Vlnas je jedním z největších českých kunsthistoriků, takže jeho přednáška o slavném Tizianově obraze byla pro všechny velkým zážitkem,“ přiznal Petr Hudec.

Fotogalerie
Letní škola památkové edukace
Letní škola památkové edukace
Letní škola památkové edukace
Letní škola památkové edukace
Letní škola památkové edukace
Video

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Čtvrtek | 29. 2. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022