Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Skončil úspěšný ročník Dnů židovské kultury

AKTUALITA | 29. 9. 2016

Více než tisícovka lidí zavítala na 9. ročník festivalu Dny židovské kultury Olomouc, který pořádalo Muzeum umění. Podle ředitele festivalu Alexandra Jeništy šlo o jeden z nejvydařenějších ročníků.

„Soustředění na ženské téma se ukázalo jako nosné, prolínání jednotlivých položek programu se skutečně povedlo a návštěvnost byla hojná,“ zhodnotil skončivší festival Jeništa.

Za velký zážitek označil Jeništa setkání s letcem Hugem Maromem a ocenil také výlet do Úsova. „Komentovanou prohlídka hřbitova a synagogy vedl Jaroslav Achab Haidler, který dokázal propojit kulturní kořeny z minulosti se současnými tématy,“ řekl Jeništa. 

Úspěšné bylo letos i divadelní představení Pohlednice z Anatěvky holešovského divadla D6K. Derniéru ocenili diváci potleskem ve stoje. Mezi vzácnými hosty byl letos i fotograf Jindřich Štreit nebo politoložka a poslankyně izraelského parlamentu Aliza Lavie.

Desátý ročník Dnů židovské kultury Olomouc se uskuteční v říjnu příštího roku. Hlavním tématem bude stoleté výročí olomoucké synagogy. „Přiblížíme synagogu po náboženské a sociální stránce i s jejími ekonomickými funkcemi a budeme se věnovat také architektuře synagog,“ naznačil Jeništa.

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Neděle | 2. 4. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022