Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Výstava Fenomén Ateliér se stěhuje do Karlových Varů

AKTUALITA | 24. 4. 2018

Výstavu Fenomén Ateliér papír a kniha | Autorské knihy a objekty studentů J. H. Kocmana mohli obdivovat návštěvníci Muzea umění  ještě loni v únoru v Olomouci. Od té doby má za sebou úspěšnou reprízu na Slovensku a v Galerii Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře. Od čtvrtku 26. dubna si ji budou moct prohlédnout také návštěvníci Letohrádku Ostrov, pobočky Galerie umění Karlovy Vary.

„Třetí repríza výstavy potrvá v Letohrádku Ostrov až do 10. června,“ prozrazuje vedoucí odboru moderního a současného umění Muzea umění Olomouc a kurátorka výstavy Gina Renotière, která se osobně podílí také na instalaci výstavy.

Ateliér papír a kniha FaVU VUT v Brně  v roce 1998 založil a do roku 2011 vedl Jiří Hynek Kocman - zásadní osobnost tzv. brněnského okruhu, protagonista konceptuálního myšlení,  paper-artu a tvorby knih-objektů.

"Tento jedinečný ateliér byl interdisciplinární platformou, pojímající kategorie "papír" a "kniha" především jako široce otevřená  "umělecká média", tedy nikoliv utilitárně, tj. zúženě ve smyslu "nějaké podložky či materie", na níž defilují "vyšší umělecké žánry". Toto pojetí souvisí s přechylováním řemeslně-technologických  a designerských východisek do oblasti konceptuálního umění.  Výstava představí autorské papíry, knihy-objekty, paper-artové objekty a instalace studentů a také ukázky z tvorby Jiřího Hynka Kocmana," prozrazuje Gina Renotière.

V rámci doprovodného programu pak Gina Renotière 20. května provede návštěvníky výstavy Fenoménem Ateliér při komentované prohlídce.

Fotogalerie
Kateřina Zemanová

Kniha na sebe

Šimon Chloupek

Prolínání

Kateřina Hikadová

Vidět na očích

Julie Kačerovská

Kostky

Slávka Paulíková

Marginálie 

Barbora Kšicová

Ledová kniha

Lenka Vomelová

Kniha bez informace

Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pátek | 24. 3. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022