Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Noc kostelů: otevřeme ambit a palác

AKTUALITA | 3. 6. 2016 

Arcidiecézní muzeum Olomouc se opět připojí k populární Noci kostelů. V pátek 10. června od 18 do 22 hodin mohou zájemci spojit návštěvu katedrály svatého Václava s prohlídkou bezprostředně sousedícího gotického ambitu a Románského biskupského paláce Jindřicha Zdíka. 

V gotické křížové chodbě ze 14. století si lze prohlédnout nejen její výzdobu - deset fresek z přelomu 15. a 16. století, která patří k nejvzácnějším dílům svého druhu na Moravě, ale také aktuální výstavu Ad maiorem Dei gloriam (K větší slávě boží). Ta je věnována významu a historii olomouckého kostela Panny Marie Sněžné, který byl vysvěcen před 300 lety. Po celou dobu bude přítomna autorka výstavy, která návštěvníkům sdělí podrobnosti o jednotlivých exponátech.

Románský biskupský palác Jindřicha Zdíka se řadí mezi nejvýznamnější vrcholně románské obytné stavby v Evropě. Jeho vžité pojmenování Přemyslovský palác vzniklo díky domněnce, že se jednalo o sídlo olomouckých údělných knížat z dynastie Přemyslovců. Dnes však již víme, že tzv. Přemyslovský palác byl ve skutečnosti rezidencí olomouckého biskupa Jindřicha Zdíka, jedné z nejvýznamnějších osobností českých dějin 12. století.

Do ambitu mohou návštěvníci vstoupit dveřmi v sousedství hlavního vchodu do katedrály svatého Václava. Zbývající části prohlídkové trasy Arcidiecézního muzea zůstanou během Noci kostelů uzavřené.

Fotogalerie
Románský biskupský palác
Románský biskupský palác
Románský biskupský palác
Ambit
Kaple sv. Jana Křtitele
Rajský dvůr

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Sobota | 1. 4. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022