Můžete si koupit


Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Když se řekne hyperrealismus…

AKTUALITA | 25. 7. 2017

Ukřižování, Ecce Homo, hlávky zelí, stromy, ale i scény z manželského života nebo malované portréty, které jsou k nerozeznání od fotografie – to vše nabízí svým návštěvníkům výstava olomouckého Muzea umění – Fascinace skutečností | Hyperrealismus v české malbě

„Tato výstava představuje snahu vztáhnout se ke skutečnosti, která má hodnotu pro všechny, kdo jí prožívají. Skutečnosti, která vlastně nějakým způsobem překračuje vizualitu, jako takovou, která činí svět objektivním a vždy subjektivně žitým,“ líčí kurátorka výstavu, která je svým způsobem skutečnější než skutečnost sama.

Čím se nechali čeští malíři inspirovat, kde a kdy vlastně hyperrealismus vznikl a především v čem je tato výstava unikátní nebo jakých celospolečenských témat se dotýká, prozrazuje v přiloženém videu právě kurátorka výstavy Barbora Kundračíková.

Kdo unikátní výstavu ještě neviděl, tak má čas do 10. září. Kdo chce ale hlouběji proniknout do tajů hyperrealismu, ten by si neměl nechat ujít komentovanou prohlídku vedenou Barborou Kundračíkovou a malířem Michalem Ožibkem – jedna taková se koná už ve středu 16. srpna v 16.30. 

Video

Související

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pátek | 24. 3. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022