Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Festival Jeden svět uvede v Divadle hudby devět filmů

AKTUALITA | 1. 3. 2018

Jeden svět - festival dokumentárních filmů o lidských právech ovládne od 19. do 24. března Divadlo hudby. Návštěvníci se mohou těšit hned na devět snímku z české i zahraniční produkce.

Hned v pondělí 19. března představí festival příběh švédského manažera Bo Inge Anderssona – prvního cizince, který vedl ruský kolos AvtoVAZ. Film Švéd v žigulíku natočil Petr Horký. O den později čekají na fanoušky dokumentu hned dva filmy. Německý snímek PreKrim odhaluje svět moderních technologii, které mají předvídat zločin ještě dřív, než k němu dojde. Holandský film Rádio Kobaní zase poodhalí příběh mladé kurdské reportérky Dilovan, která zakládá rozhlasovou stanici v syrském Kobaní. To se dokázalo ubránit ofenzivě tzv. Islámského státu.

Dva filmy nabídne Jeden svět divákům i ve středu 21. března. Holandský Cizinec v ráji se zabývá uprchlíky a jejich situací po strastiplné cestě do Evropy. To britsko-americký snímek Poslední svého druhu pochází z dílny válečné fotoreportérky Kate Brooks. Ta obrátila svůj zájem od odkrývání zločinů páchaných na lidech k zachycení systematického vyvražďování zvířat. A zavítala při tom i do českého Dvora Králové.

Čtvrteční promítání bude patřit českému snímku novinářky Saši Uhlové – Hranice práce. Uhlová se totiž vydala na vlastní kůži prozkoumat pracovní podmínky nejhůře placených zaměstnání v Česku. 

Páteční snímek Basnířka zavede diváky zpátky na Blízký východ a představí vám Hissu Hilal, saudskoarabskou básnířku, které uspěla v televizní show, což bylo něco nepředstavitelného.

V sobotu 24. března festival končí, ale v Divadle hudby budou promítány ještě dva snímky. Odpoledne se podíváme do Německa na Rebelskou střední v Berlíně. Na téhle škole není žádná ředitelna a nerozdávají se žádné známky. Učitele si platí studenti a oni sami také rozhodují o osnovách i každodenním chodu školy.

Festivalové dění pak uzavře film Náš nový prezident. Unikátní snímek umožňuje na vlastní kůži zažít působení propagandy, kterou Kreml denně masíruje vlastní obyvatelstvo a všechny, kdo jsou ochotni uvěřit těm nejabsurdnějším konspiračním zkazkám. Třeba té, proč by se Donald Trump měl stát prezidentem USA.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Neděle | 26. 3. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022