Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Divadlo hudby si na školní rok 2017/18 připravilo plno pohádek

AKTUALITA | 14. 9. 2017

Představení inspirovaná  pověstí o narození Karla IV., klasikou od Boženy Němcové nebo českými Vánocemi nabídne v letošním školním roce Divadlo hudby svým nejmenším návštěvníkům.

                                       Podrobný program zde

Hned v říjnu čekají na děti dvě pohádky. Tou první bude Král Karel – Král ze zlaté kolébky v podání Toy Machine. Loutková pohádka bude inspirována životem Karla IV. Druhou pohádkou budou Hlupáci z Chelmu od Studia Damúza. Děti tentokrát pobaví veselé historky o hlouposti, naivitě a lásce.

V listopadu se v Olomouci uvede Divadlo 100 opic se svou pohádkou DlouŠiBy. Pohádku o princi a jeho třech podivných pomocnících sehrají herci i loutky. V listopadu si ale na své přijdou i učitelé. Od pátku 3.  do neděle 5. listopadu si pro ně připravilo Divadlo hudby speciální seminář, který je zaměřený na loutku jako nástroj výuky a vzdělávání.

Vánoční čas odstartuje v Divadle hudby už 3. prosince Divadlo Víti Marčíka svou hrou Setkání před Betlémem. O týden později na ni naváže pohádka v podání Collegium Marianum & Buchty a loutky České vánoce „Rakovnická hra vánoční“.

Pohádkově zajímavý bude v Divadle hudby také rok 2018, který hned v lednu zahájí v Divadle hudby představení Tři pohádky pro rošťáky. Brněnské Divadlo Radost si pro děti připravilo jednu pohádku o princi, který si hledal princeznu, jednu o chlapci, který přechytračil vlka a třetí bude o princezně, kterou vyčaroval kouzelník.

Únorový program obohatí Pošťácka pohádka od Divadla Karrosa. Děti se dovědí, co se stane s dopisem, který se na poště objeví bez známky a bez adresy. V inscenaci bude možné vidět manekýny, spodové loutky – marotty, maňáska, plošné loutky a taky totemové loutky. V březnu se děti mohou těšit zase na klasickou pohádku od Boženy Němcové – Sůl nad zlato. Loutkové divadlo předvede pražský soubor Buchty a loutky. 

V dubnu přiveze do Olomouce Teátr Pavla Šmída Větrnou pohádku po potulném učiteli Větrovci. Květen bude opět patřit klasice. Pohádku Ošklivé káčátko sehrají tzv. loutky manekýni vedené herci z Divadla U staré herečky.

Objednávkový list pro školy naleznete pod fotogalerií. Nezapomeňte školy musejí podat přihlášku nejpozději do 20. záři 2017!!!

Fotogalerie
Větrná pohádka

Teátr Pavla Šmída

MURGILA A ZORILA

Divadlo CONTINUO

Hlupáci z Chelmu

Studio DAMÚZA 

Král Karel: Král ze zlaté kolébky

Toy Machine 

České Vánoce: Rakovnická hra vánoční

Collegium Marianium & Buchty a loutky

DlouŠiBy

Divadlo 100 opic 

Ošklivé káčátko

Divadlo U Staré herečky 

Tři pohádky pro rošťáky

Divadlo Radost

Setkání před Betlémem

Divadlo Víti Marčíka

Pošťácká pohádka

Divadlo Karrosa

Loutka jako nástroj výchovy a vzdělávání

Theatr Ludem

Sůl nad zlato

Buchty a loutky

Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Sobota | 13. 4. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022