Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Čtyřstěny kam se podíváte

AKTUALITA | 6. 8. 2019

Odnést si domů z výstavy Za chrám, město a vlast osobní symbol otce moravského baroka- Karla z Lichtensteinu-Castelcorna může každý malý návštěvník. Stačí si jen vzít před vstupem pracovní listy, vyplnit je a pak z nich složit speciální biskupský čtyřstěn. Takže nejen návštěvníci kroměřížské části výstavy (více zde), ale i té olomoucké si přijdou na své.

„Interaktivní pracovní listy provází děti po výstavě a představují jim vybraná umělecká díla. Kromě nových zkušeností získají i magický předmět. Po správném vyplnění všech úkolů a složení pracovního listu do požadovaného tvaru si vytvoří osobní symbol Karla II. z Lichtensteinu-Castelcorna v podobě čtyřstěnu.“ vysvětluje lektorka Hana Lamatová.

Úzkou návaznost na pracovní listy mají i další prvky ve výstavě a to smyslové čtyřstěny, které návštěvníky na místě vedle obrazů lákají svou vůní, odpovídající námětu uměleckého díla. Koncentrovat mysl a dopřát si kontemplativní zážitek zase umožňují smyslové kaple. (více zde).

„Výše zmíněné edukační prvky ve výstavě si přišli zakusit i účastníci letní školy European and Czech Culture pro čínské studenty při Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kterým byla metodou learning by doing představena činnost edukačního oddělení Arcidiecézního muzea Olomouc“, dodává lektorka Lenka Trantírková.

Čínští studenti během druhé části programu při výrobě tuhého parfému.

Fotogalerie

Pracovní listy si můžete vyzvednout u stolečku představující miniaturní kunstkomoru vedle pokladny Arcidiecézního muzea Olomouc.


Účastníci letní školy při vyplňování pracovních listů. Někteří se pokusili své odpovědi zapsat dokonce i v češtině pomocí překladače v telefonu.


Studenti objevují smyslovou kapli v prvním patře Arcidiecézního muzea Olomouc.


Smyslový čtyřstěn u obrazu Zátiší s dopisem od Samuela van Hoogstratena.


Pracovní listy si můžete vyzvednout u stolečku představující miniaturní kunstkomoru vedle pokladny Arcidiecézního muzea Olomouc.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 28. 2. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022