Příprava autorské performance omezí provoz Trojlodí

AKTUALITA | 13. 1. 2020

Jedinečnou podívanou nabídne návštěvníkům výstavy grafiky ze sbírek Muzea umění už ve čtvrtek, pátek a sobotu autorská performance francouzské choreografky Marie Gourdain – Impression. Představení inspirované výstavou se odehraje přímo uprostřed Trojlodí Muzea moderního umění. To zapříčiní jeho částečné omezení pro návštěvníky muzea.

„V úterý bude výstava Post.Print přístupná jen do 16 hodin, ve středu jen do 14. V den premiéry 16. ledna bude Trojlodí uzavřeno úplně. Během páteční a sobotní reprízy se pak opět uzavře v 16 hodin,“ říká produkční Muzea umění Petr Dvořák s tím, že se Muzeum všem návštěvníkům za případné komplikace velmi omlouvá.

Marie Gourdain bude ve své performanci pracovat s prostředky jako tělo, povrch, vrstvy, záhyb, výduť, otisk, světlo, stín, přítomnost, mizení, objevení se, fragment, figurace a metamorfóza. Inscenační tým, jehož součástí je light designérka Zuzana Režná a hudebník Aid Kid propojí performanci s moderní grafikou. Performanci publiku předvedou tanečnice Sabina Bočková a Štěpánka Mancová. Chybět nebude ani živý hudební doprovod Matěje Vejdělka.

„Premiéra této exkluzivní inscenace proběhne ve čtvrtek 16. ledna a je určena především našim předplatitelům a odborné veřejnosti,“ připomíná produkční Muzea umění Petr Dvořák. Zvýhodněný balíček předplatného zahrnující právě premiéru Impression, hudebně pohybovou báseň Ema Destinn_Bouře a klid a kombinaci klauniády a fyzického divadla O humoru / Absolutely si stále můžete koupit na pokladně Muzea moderního umění.

V pátek 17. ledna a v sobotu 18. ledna budou uvedeny jediné dvě reprízy. Lístky na ně jsou již v prodeji a najdete je ZDE.

 

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Úterý | 21. 5. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022