Můžete si koupit

Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži. Průvodce

Přejít do e-shopu

Kontakt pro novináře:

Mgr. Tomáš Kasal
Tiskový mluvčí
(+420) 585 514 282, (+420) 602 671 477
kasal@muo.cz

Následujte nás

Zvýhodněnou vstupenku Duchovní osy Moravy si vloni koupilo tři sta turistů

Tisková zpráva | 22. 4. 2015

Do třetí sezony vstupuje Duchovní osa Moravy, projekt Muzea umění Olomouc, Arcibiskupství olomouckého a kroměřížského Národního památkového ústavu, který společným návštěvnickým programem propojuje turisticky atraktivní objekty v Olomouci a Kroměříži. Zvýhodněnou společnou vstupenku si vloni zakoupilo více než tři sta turistů. Ondřej Zatloukal z Muzea umění Olomouc věří, že exkluzivní nabídka, díky níž návštěvníci ušetří až sto korun, má větší potenciál. „Připravujeme také řadu atraktivních akcí, které se k projektu tematicky vážou,“ řekl.

Projekt Duchovní osa Moravy nabídl turistům vloni poprvé společnou vstupenku na prohlídku Arcibiskupského zámku v Kroměříži, olomouckého Arcibiskupského paláce a Arcidiecézního muzea Olomouc. „Návštěvníci mohli vybírat ze dvou typů vstupenky. Ve velkém okruhu jsou zahrnuty všechny tři objekty, malý okruh se pak se týká Arcidiecézního muzea a Arcibiskupského paláce,“ vysvětlil Zatloukal. Zatímco pro velký okruh se prodalo 67 vstupenek, vstupenku pro malý okruh si zakoupilo 250 lidí. „Byla to premiérová sezona, výsledek proto hodnotíme realisticky. Jsme ale přesvědčeni, že Duchovní osa Moravy má mnohem větší potenciál. Proto se letos intenzivně zaměříme na propagaci,“ řekl iniciátor Duchovní osy Moravy.

Další rozvoj projektu podporuje i olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Propojení památek v Olomouci a Kroměříži totiž podle něj nabízí turistům ucelený pohled, poznání souvislostí a porozumění historickému a uměleckému odkazu předků i církevních dějin. „Mnohým věcem nemůžeme rozumět, když nevidíme jejich souvislosti, ba vytržením ze souvislosti můžeme i převrátit jejich smysl. Krásná Kroměříž není bez Olomouce a většiny Moravy pochopitelná. Šlo o jeden funkční celek,“ zdůraznil Graubner.

Také letos společnou vstupenku doplňuje bohatý doprovodný program. Tvoří jej krátkodobé výstavy, koncerty a zejména festival raně barokní kultury v zahradách a zámku v Kroměříži Hortus Magicus. „Loňský první ročník vzbudil obrovskou pozornost veřejnosti. Předsevzali jsme si, že programem propojujícím hudbu, divadlo, zahradní umění, architekturu a další umělecké obory musí žít celé město. A to se podařilo,“ pochvaloval si kastelán kroměřížského zámku Martin Krčma a doplnil, že letošní ročník se uskuteční o víkendu 5. a 6. září.

Na realizaci projektu Duchovní osa Moravy, jehož cílem je intenzivnější využití možností Olomouce a Kroměříže v oblasti cestovního ruchu, se Muzeum umění Olomouc, Arcibiskupství olomouckého a Národní památkový ústav v Kroměříži dohodli v roce 2013. Společný zájem stvrdili podpisem společné deklarace.

Fotogalerie
Arcibiskupský zámek v Kroměříži
Arcidiecézní muzeum Olomouc
Arcibiskupský palác v Olomouci
Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 27. 9. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022