Den dětí s MUO a Pedagogickou fakultou UP

Výdejní místa

Muzeum moderního umění
Denisova 47
od úterý 1. 6. do neděle 6. 6.
10.00 – 18.00 hodin

UPoint – Informační centrum a obchod UP
Dům U Černého psa
Horní náměstí 205/12
od úterý 1. 6. do pátku 4. 6.
9.00 – 17.00 hodin

út – ne | 1. – 6. 6. | 10.00. – 18.00 | Muzeum moderního umění
Oslava Dne dětí formou tematických kolekcí pracovních listů pro děti

K příležitosti Mezinárodního dne dětí připravilo edukační oddělení Muzea umění Olomouc tři tematické kolekce listů pro různé věkové kategorie a díky finanční podpoře Pedagogické fakulty si je děti budou moci odnést v kreativních sadách společně s drobnými muzejními dárky. Každá sada obsahuje tři samostatné lekce s rozmanitými nápady pro vlastní tvorbu. Při výběru jsou zohledněny různé věkové kategorie. Z nabídky si tak vyberou mladší děti, ale také teenageři. Bonusové překvapení je navíc připraveno pro začínající čtenáře, a to v podobě přírodovědných pohádek z produkce Univerzity Palackého. 

Pro dárkové balíčky se mohou děti zastavit od 1. června na pokladnu Muzea moderního umění a také do UPointu na Horním náměstí.

A na co se mohou děti těšit? 

Příroda inspiruje
Pracovní listy pro tvorbu v domácím prostředí pro děti ve věku 6–10 let s pomocí rodičů i mladší děti

Příroda nabízí světu umění bohatou inspiraci. Její tajuplná krása, proměnlivost, ale také řád a zákonitosti jsou pro umělce nevyčerpatelným zdrojem podnětů a odráží se v jejich dílech v nejrůznějších podobách. Pojďme se prostřednictvím tvořivých pracovních listů alespoň s některými seznámit.

Pro děti jsou připraveny tři rozmanité úkoly, během kterých si vyzkouší techniku frotáže, navrhnou vlastní ornament, vymyslí jarní tajemství a vyrobí si hru inspirovanou přírodními živly.

Sada obsahuje: Listový ornament, Jarní proměny 2, Kolotoč živlů

Příběhy v umění 
Pracovní listy pro tvorbu v domácím prostředí pro děti ve věku 11–15 let

Výtvarné umění má velkou moc! Pozornému divákovi nabízí svět plný neobyčejných příběhů. Jeho sdělení se ovšem může zdát na první pohled nečitelné a obestřené tajemstvím. Umění k nám totiž často promlouvá pomocí symbolů a abychom se mohli do jeho vyprávění ponořit, musíme se učit této tajemné řeči porozumět.

Děti se prostřednictvím pracovním listů seznámí se třemi dávnými příběhy a v tvořivých úkolech si vyzkouší techniku koláže, poznají pravidla obrazové kompozice a navrhnou si vlastní labyrint.

Sada obsahuje: Sváteční nálada, Kluk z plakátu, Cesta do středu

Umění bez pastelek
Pracovní listy pro tvorbu v domácím prostředí pro starší 15 let

Výtvarná díla můžeme poznávat z mnoha úhlů pohledu a můžeme přitom využívat přístupy, které svět umění přesahují a čerpají inspiraci také z našeho každodenního života. Netradiční a tvůrčí podoby interpretace představí kolekce tří pracovních listů, jež nabídne rozmanité podněty pro úvahy o vybraných dílech starého i moderního umění.

Zájemci se seznámí s žánrem zátiší, zaměří se na pozorování světelných proměn, téma komunikace či vyjadřování emocí a zkusí si také nevšední překlad obrazu do vůně.

Sada obsahuje: Jak voní obraz, Nevšední zátiší všedního dne, Gesta královské lásky

Miroslav Kala, Roman Kubínek | Anička z 2. B. Pidimráz Pidonius: ...a jak to vidí učitel Fousek?
Přírodovědné pohádky z produkce Univerzity Palackého

Každého malého čtenáře jistě zaujmou neuvěřitelné příběhy pohádkových hrdinů - školačky Aničky a jejího kamaráda pidimráze Pidonia, který si díky svým zvláštním schopnostem a bystrému úsudku poradí téměř v každé situaci. Prožívají společně mnohá dobrodružství, při kterých hrají významnou roli jevy, které můžete kolem sebe pozorovat zcela běžně, ale jejich existenci si ani neuvědomujete. Aby se vám podařilo do těchto tajů přírody proniknout, o to se postará pan učitel Fousek, který vám je v závěru každého příběhu objasní.

Fotogalerie
Miroslav Kala, Roman Kubínek

Anička z 2. B. Pidimráz Pidonius: ...a jak to vidí učitel Fousek?

Miroslav Kala, Roman Kubínek

Anička z 2. B. Pidimráz Pidonius: ...a jak to vidí učitel Fousek?

Miroslav Kala, Roman Kubínek

Anička z 2. B. Pidimráz Pidonius: ...a jak to vidí učitel Fousek?


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Sobota | 13. 4. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022