Martin Wágner | Kde začíná Evropa

26. 4. – 26. 6. 2016
ARCIDIECÉZNÍ MUZEUM OLOMOUC | CAFÉ AMADEUS

Martin Wágner je absolventem Institutu tvůrčí fotografie FPF OU v Opavě. V roce 2013 zde ukončil studium černobílým dokumentárním cyklem Kde začíná Evropa. S fotografiemi však uspěl už o rok dříve, na 18. ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo 2012, kde získal v kategorii Každodenní život první místo právě za soubor Kde začíná Evropa.

Martin Wágner se o Rusko zajímá od dětství. Už ve třinácti letech navštívil Podkarpatskou Rus, později, od sedmnácti let jezdil sám na Ukrajinu, do Ruska a do dalších zemí. Procestoval mimo jiné Sibiř a Dálný Východ. Fotografoval v místech bývalých gulagů, na transsibiřské magistrále, v prastarých sibiřských komunitách, poznal pastevce sobů i lovce velryb na Čukotce, fotil lov kachen na Ankaře, vulkanology na Kurilských ostrovech. Soubor Kde začíná Evropa shrnuje posledních několik let jeho tvorby. 

„Dnes už sice fotím digitálním fotoaparátem, ale snažím se všechno přizpůsobit tak, aby to vypadalo, že je to pořád film, se kterým jsem začínal. Černobílá se mi líbí, hodí se nejlépe k vyjádření mých pocitů. Pokud fotím na barvu, stejně jsou to fotky hodně monochromatické,“ říká Wágner o svých fotkách.

Fotogalerie
Martin Wágner

Kde začíná Evropa?

Martin Wágner

Kde začíná Evropa?

Martin Wágner

Kde začíná Evropa?

Martin Wágner

Kde začíná Evropa?

Martin Wágner

Kde začíná Evropa?

Martin Wágner

Kde začíná Evropa?


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 17. 6. 2024

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022