Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Zaměstnanci Muzea umění vzdali poctu Davidu Bowiemu

AKTUALITA | 11. 1. 2018

Legendární hudebník David Bowie zemřel 10. ledna 2016 pouhé dva dny po vydání alba Blackstar. Nyní mu svou písní s názvem Bowiemu vzdává hold olomoucká skupina TAK CO? Jejími členy jsou také dva zaměstnanci Muzea umění Olomouc David Hrbek a Petr Votoček.

„Cítili jsme, jako bychom přišli o někoho velmi blízkého. Jeho smrt před dvěma lety nás v kapele zasáhla víc než odchod třeba Prince nebo Leonarda Cohena či spousty dalších muzikantů tentýž rok. Dlouho jsme však nebyli schopní najít k písni správný klíč,“ řekl pro server iDnes.cz baskytarista a lektor edukačního oddělení MUO David Hrbek.

Kapela si tak dala od skládání holdu svému hudebnímu vzoru pauzu. Loni v létě se k nápadu úspěšně vrátila a přišel také zlomový verš „Je to tak těžký – nebejt tvůj otisk, když pořád jenom ukazuješ do mě“.

„Nakonec vznikla koláž pocitových obrazů, v nichž mluvíme sami za sebe, ale občas se tam objeví krátké pasáže, v nichž jako by mluvil sám Bowie. Od začátku jsme se báli prvoplánovosti a doufáme, že jsme se jí vyhnuli,“ dodává Hrbek.

Videoklip, který novou píseň doprovází, nese v sobě další stopu Muzea umění. Vytvořila jej totiž během vánočních svátků lektorka edukačního oddělení Lenka Trantírková.

Autorem hudby je Marcel Harvánek, text napsal David Hrbek. Píseň byla natočena začátkem října ve studiu pražského Švandova divadla.

Více o písni se dozvíte v reportáži České televize v čase 7:07 ZDE.

Video

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 28. 2. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022