Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Zájem škol o animační programy roste

AKTUALITA | 5. 3. 2019

Lektoři Muzea umění Olomouc měli v první polovině školního roku opravdu napilno. Účast na projektu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy i jedinečné výstavy přispěly k vysokému zájmu o programy edukačního oddělení, které v období od září 2018 do ledna 2019 navštívilo celkem 2368 žáků mateřských, základních a středních škol.

„Zájem o naše programy nás samozřejmě těší. Máme radost, když mezi pedagogy a žáky vidíme známé tváře, to nejspíš znamená, že se k nám lidé vracejí a jsou spokojení. Stejně tak u nás rádi potkáme i úplně nové návštěvníky, těšíme se, že se třeba i z nich stanou pravidelní klienti,“ uvedl vedoucí edukačního oddělení Marek Šobáň.

Největší zájem školních skupin vyvolala výstava Rozlomená doba 1908–1928 | Avantgardy ve střední Evropě, na kterou v rámci lektorovaných programů zavítalo 945 žáků. Na budově Arcidiecézního muzea Olomouc se poté dlouhodobé oblibě těší komentovaná prohlídka stálé expozice s názvem Sklepem, sálem, podkrovím. V první polovině školního roku ji navštívilo 507 žáků.

Od září 2018 je také edukační oddělení Muzea umění Olomouc zapojené do projektu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Pokusné ověřování: Vzdělávací programy paměťových institucí do škol, jehož cílem je ověřit vliv zážitkové pedagogiky na zvýšení kvality výuky na základních školách. Do projektu je zapojeno dvacet paměťových institucí z celé České republiky. Muzea umění mezi nimi, jako jediné, zastupuje právě to olomoucké.

„Jedná se o velmi prospěšný projekt. Vybraná muzea tak mohou navštívit školy, které zatím nemají se vzděláváním v paměťové instituci žádnou zkušenost,“ vyzdvihl význam projektu Marek Šobáň a doplnil: „Doufejme, že projekt bude pokračovat i nadále a na základě získaných výstupních dat dojde k úpravě kurikulárních dokumentů tak, aby se návštěva výukového programu v muzeu nebo galerii stala pravidelnou součástí vyučování.“

Edukační oddělení připravuje rozmanité programy nejen ke stálým expozicím Muzea moderního umění a Arcidiecézního muzea, ale také k sezónním výstavám. Nabídka se tedy v průběhu školního roku pravidelně obměňuje. Animační programy vždy vychází z rámcově vzdělávacích programů pro daný školní stupeň a představují žákům vybraná témata ze světa umění.

Máte i Vy zájem navštívit animační programy edukačního oddělení MUO? Aktuální nabídku naleznete vždy na našich webových stránkách v sekci Vzdělávání.

  


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 24. 4. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022