Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Vyšlo nové číslo Muzeionu

AKTUALITA | 3. 4. 2018

Polská poválečná abstrakce je jedním z hlavních témat druhého letošního čísla čtvrtletníku Muzeion. Od pátku 20. dubna bude totiž v Muzeu moderního umění ojedinělá výstava, která vůbec poprvé představí v Česku polské abstrakcionisty. Na čtenáře ale čeká také velký rozhovor s restaurátory Šárkou a Petrem Bergerovými nebo představení papežova portrétisty Roberta Ferriho, který bude v Arcidiecézním muzeu vystavovat od 17. května.

Muzeion přiblíží také klíčový projekt muzea pro rok 2018 Rozlomená doba | Mezi úzkostí a slastí – unikátní mezinárodní výstavu mapující umění ve střední Evropě deset let před rozpadem Rakousko-Uherska a deset let po vzniku nástupnických států, a to vše v režii Muzea umění. 

Profilový medailon tentokrát patří fotografce, milovníci ručních prací a malérečce kraslic Markétě Ondruškové.

V novém čísle najdete také fotoreportáž ze zajímavých akcí, které se od začátku roku v muzeu odehrály. Slovenský výtvarník Palo Macho prozradí, jak těžká je práce se sklem. Připomeneme reinstalaci stále expozice Století relativity a představíme vám nového hlasového průvodce muzeem. Nebude chybět ani program Divadla hudby či strana pro děti.

Členové Spolku přátel Muzea umění Olomouc najdou Muzeion zanedlouho ve své poštovní schránce, ostatní příznivci umění si mohou nové číslo vyzvednout zdarma v pokladně. V elektronické verzi pak najdete aktuální vydání ZDE.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 28. 2. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022