Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Vyšlo nové číslo Muzeionu

AKTUALITA | 2. 10. 2017

Nedávno zesnulý slovenský umělec Jozef Jankovič a jeho dílo – to je jedno z hlavních témat letošního již čtvrtého čísla čtvrtletníku Muzeion. Vzpomínat na něj bude například jeho přítel Jindřich Štreit. Na čtenáře ale čeká také velký rozhovor s fotografkou Milenou Valuškovou nebo připomenutí stodvacetiletého výročí vysvěcení olomoucké synagogy, které se bude věnovat výstava v Arcidiecézním muzeu. 

Muzeion přiblíží kromě výstav Jozef Jankovič | Plynutí času a Olomoucká synagoga (1897 - 1939) další dvě výstavy, které na podzim v muzeu vypuknou. Tou první bude společný projekt Muzea umění Olomouc, Oblastní galerie Liberec a Alšovy jihočeské galerie – Bydlet spolu. České kolektivní domy. Co návštěvníci uvidí na výstavě Monogramista T. D, pak v Muzeionu prozrazuje sám slovenský umělec Dezider Tóth. 

Profilový medailon tentokrát patří vedoucímu produkčního oddělení MUO a člověku, který má na starosti Divadlo hudby – Alexandru Jeništovi.

V novém čísle najdete také fotoreportáž z Dnů evropského dědictví anebo festivalu barokní kultury Hortus Magicus. Mladí fotografové Hana Connor a Filip Jandourek prozradí, jak se fotí v třetím světě. A chybět nebudou ani novinky ze Spolku přátel Muzea umění Olomouc. Právě jeho členové najdou Muzeion zanedlouho ve své poštovní schránce, ostatní příznivci umění si mohou nové číslo vyzvednout zdarma v pokladně. V elektronické verzi pak najdete aktuální vydání ZDE.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pátek | 24. 3. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022