Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Volným vstupem oslaví Arcidiecézní muzeum Velký pátek i Velikonoční neděli

AKTUALITA | 18. 4. 2019

Návštěvníci olomouckého Arcidiecézního muzea budou mít během Velkého pátku a Velikonoční neděle vstup do všech výstav zdarma. Prohlédnout si tak budou moct barokní křížovou cestu z Orlice od vídeňského malíře Johanna Wenzela Bergla, vzácné obrazy z arcibiskupské sbírky včetně Sebastianovy Madony s rouškou či ceremoniální vůz olomouckého biskupa Ferdinanda Julia Troyera.

Během Velikonoční neděle pak bude vstup zdarma i do Muzea moderního umění, kde si kromě stálé expozice Století relativity mohou návštěvníci prohlédnout výstavu kreseb sklářského výtvarníka Václava Ciglera, maďarské akční umění v podání skupiny Pécsi Mühely a díla olomouckého malíře Miroslava Šnajdra.

Zdíkův palác uzavřen

Naopak o Velikonočním pondělí budou obě muzea uzavřena. Uzavřen je až do 25. dubna také Zdíkův palác a pokladnice v Arcidiecézním muzeu, a to z důvodu instalace výstavy Světlem výtvarníka Václava Ciglera a architekta Michala Motyčky.

Výtvarné intervence skleněných objektů Václava Ciglera v prostředí, do něhož je zakomponoval Michal Motyčka, obohatí od 25. dubna stálou výstavu v Arcidiecézním muzeu Olomouc. Návštěvníci se tak mohou těšit na ozvláštnění prostoru kaple svaté Barbory, křížové chodby Zdíkova paláce, Rajského dvora či Pokladnice. 

Fotogalerie
Křížová cesta z Orlice
Křížová cesta z Orlice
Ke slávě a chvále II
Ke slávě a chvále II
Ke slávě a chvále II

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 28. 2. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022