Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Ve středu vstup zdarma a do osmi!

AKTUALITA | 2. 5. 2016

Volný vstup až do 20 hodin – takovou speciální nabídku pro vás má Muzeum umění Olomouc každou první středu v měsíci! Čas od času „prodlouženou středu“ navíc doplní i doprovodný program. Do osmi večer si můžete výstavy prohlížet opět ve středu 4. května.

Podobné akce jsou běžné ve světových galeriích. Muzeum umění tento formát vyzkoušelo poprvé v roce 2014, chce tak vyjít vstříc všem věkovým skupinám návštěvníků.  „Dopoledne mohou tuto nabídku využít školy, večer si výstavy může prohlédnout dospělé publikum, pro které je standardní otevírací doba do 18 hodin často nedostatečná,“ uvedl ředitel Michal Soukup.

Květnovou „prodlouženou středu“ můžete využít k prohlídce výstav Uhlem, štětcem, skalpelem..., která v reprezentativním vzorku představuje muzejní sbírku kresby, Květy a jiné světy, která se zaměřuje na tvorbu autorů art brut, nebo Olomoucká obrazárna IV v Arcidiecézním muzeu Olomouc, jež ukazuje malířské poklady 19. století z olomouckých sbírek.

Muzeum umění můžete zdarma navštívit nejen každou první středu v měsíci, ale také každou neděli. Tato nabídka je v České republice naprosto ojedinělá.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pátek | 24. 3. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022