Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Tvrdohlaví se připravují na olomouckou výstavu

AKTUALITA | 29. 1. 2016

Osm členů bývalé umělecké skupiny Tvrdohlaví přijelo tento týden na prohlídku Muzea umění a olomouckých galerií. První polovina roku 2018 bude totiž zasvěcena třicátému výročí založení Tvrdohlavých. Trojlodí se zaplní jejich díly z obdolí let 1987-1991.

„Výstava bude striktně sestavena z věcí, které vznikly v době právního trvání skupiny. Tak jsme si to odhlasovali,“ potvrdil za všechny Jaroslav Róna. Kurátorem bude ředitel Muzea umění Michal Soukup.

Souběžně by měli autoři jednotlivě či ve skupinkách vystavovat současnou tvorbu v různých olomouckých galeriích i v plenéru. „Pořád dělám nové věci, ale přímo pro Olomouc nic konkrétního dělat nebudu, navazuji na svůj vnitřní program,“ řekl Róna.

František Skála uvedl, že by spíše počítal s nějakou plastikou, která bude součástí jiného programu. „Obohatil bych to komorní věcí, někde v prostoru,“ prohlásil. Případně by zvažoval něco dalšího ve Sluňákově, kde stojí jeho zahrada v podobě archy. 

Fotogalerie
Osm tvrdohlavých.

Zleva: Jiří David, Jaroslav Róna, Michal Gabriel, František Skála, Petr Nikl, Čestmír Suška, Stanislav Diviš, Zdeněk Lhotský.
Foto Zdeněk Sodoma


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Sobota | 1. 4. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022