Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Století relativity se od ledna kvůli reinstalaci na dva měsíce uzavře

AKTUALITA | 20. 12. 2017

První třetina roku 2018 bude v Muzeu moderního umění patřit proměně stálé expozice Století relativity, která nabízí to nejlepší z našich bohatých sbírek výtvarného umění 20. století a nově toho nabídne ještě víc. 

„Muzeu se podařilo získat několik děl, která nově doplní tuto výstavu. Část výstavy tak bude například věnována olomouckému rodákovi Adolfovi Hölzelovi, jehož díla nám vloni věnoval sběratel Heinz Röthinger,“ připomíná kurátorka výstavy Štěpánka Bieleszová.

„Kvůli těmto změnám však bude výstava uzavřena a to hned od 1. ledna 2018,“ upozorňuje Helena Zápalková, vedoucí výstavního a sbírkového odboru.

Uzavření výstavních prostor neposlouží jen k doplnění výstavy, ale využijí ho také technici. „Stálá expozice dostane nové osvětlení. Zářivky tak nahradí světla, u kterých jde regulovat světelnost i UV záření,“ prozrazuje Zápalková.

Obnovenou instalaci v obou výstavních sálech Mansardě i Obrazárně budou moci zájemci znovu navštívit 8. března. „Čeká na ně ještě jedna novinka – audioprůvodce, kterého si lidé budou moci stáhnout přímo do svých mobilů a tabletů. Fungovat bude ale i on-line přes stránky muzea,“ láká návštěvníky Štěpánka Bieleszová.

Prohlédněte si Století relativity prostřednictvím Street View! ZDE

Fotogalerie
Století relativity
Století relativity
Století relativity
Století relativity

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 28. 2. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022