Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Sochařský workshop inspirovaný Jankovičem povede jeho studentka

AKTUALITA | 23. 2. 2018

Vytvořit si sochu z papíru po vzoru ikony slovenského umění Jozefa Jankoviče, to mohou už v sobotu účastníci workshopu Tvoříme tělem | Vztahové reliéfy. Workshop povede Eva Masaryková, absolventka ateliéru Socha a prostor právě u Jozefa Jankoviče, společně s Ľubou Sajkalovou, která absolvovala ateliér Volného textilu.

Účastníci si vyzkouší tvorbu velkoplošných papírových figur, které budou vytvářet skrze vlastní tělo. Náplní workshopu bude vyjádření aktuálního psychického rozpoložení aktérů a jejich vztahů prostřednictvím hravých deformací sebe sama. Pomocí vrstvení a překládání papírových hmot si vytvoří velkoformátový figurální reliéf, který barevně pojednají.

Workshop začíná už v 11 hodin. Kapacita je omezena, takže se nezapomeňte rezervovat u Davida Hrbka na mailu hrbek@muo.cz nebo telefonním čísle 585 514 213.

Resculpture.sk

Také neděle bude v Muzeu moderního umění patřit Evě Masarykové, ta je totiž také jednou ze zakladatelek občanského sdružení Resculpture.sk sdružující absolventy vysokých uměleckých škol na Slovensku za posledních 15–20 let v oborech socha – objekt – instalace se zaměřením na konceptuální tvorbu, figurální tvorbu, sochařství v rámci sympózií, sochu v architektuře anebo na komorní objekty s přesahem k designu. Právě ona provede od 15 hodin návštěvníky muzea výstavou Jozef Jankovič | Plynutí času. Součástí prohlídky bude i prezentace společných aktivit sdružení Resculpture.sk za několik uplynulých let formou projekce a společná diskuze s dalšími přizvanými členy ze sdružení. 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Sobota | 1. 4. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022