Můžete si koupit

Arcidiecézní muzeum Olomouc jako host Galerie a muzea litoměřické diecéze

Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Skvosty Arcidiecézního muzea představuje nová kniha

AKTUALITA | 9. 12. 2020

Největší poklady olomouckého Arcidiecézního muzea od středověku až do počátku 19. století, a to napříč uměleckými druhy, vám nově představuje kniha Arcidiecézní muzeum Olomouc JAKO HOST Galerie a muzea litoměřické diecéze, která doprovází stejnojmennou výstavu.

Na 143 stranách vám bude představeno padesát nejvzácnějších exponátů z olomouckých sbírek, a to jak v obrazové, tak textové podobě. Těšit se můžete například na fragment Klanění tří králů z roku 1141, Pietu ze sbírky kanovníka Křiváka, kočár biskupa Ferdinanda Julia Troyera, Zlaté slunce Moravy či na Madonu s rouškou od del Piomba.Navíc se z textů Gabriely Elbelové, Jana Graubnera, Jany Hrbáčové, Ondřeje Jakubce, Radka Martinka, Michaely Ottové, Marty Perůtkové, Martiny Potůčkové, Heleny Zápalkové či Ondřeje Zatloukala dozvíte o historickém i kulturním vývoji olomoucké arcidiecéze i o fenoménu sběratelství místních biskupů a arcibiskupů. 

Knižní novinka z produkce MUO je také skvělým tipem na vánoční dárek. Koupit si ji můžete na našem e-shopu nebo v pokladnách Muzea moderního umění a Arcidiecézního muzea Olomouc.

Prolistovat si ji pak můžete zde:

 
 

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 28. 2. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022