Můžete si koupit


Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Publikace V oplatce jsi všecek tajně získala nominaci v anketě Kniha roku Lidových novin 2017

AKTUALITA | 19. 12. 2017

Knihou roku v tradiční anketě Lidových novin se stalo životopisné dílo o Ivanu Magorovi Jirousovi z pera Marka Švehly. V anketě ale mělo díky dnes už bývalému ministru kultury Danielu Hermanovi zastoupení i Muzeum umění Olomouc, respektive publikace Památkového ústavu V oplatce jsi všecek tajně.

Ta doprovází stejnojmennou výstavu Muzea umění Olomouc, Západočeské galerie v Plzni a Královské kanonie premonstrátů na Strahově, kterou mohli přímo v Olomouci vidět návštěvníci Arcidiecézního muzea mezi 23. březnem a 17. zářím.

Obsáhlá monografie prezentuje vývoj kultu eucharistie do roku 1620, a jak jej spoluformovalo středověké a novověké vizuální umění. Daniela Hermana pak nejvíc zaujalo právě zajímavé téma a reprezentativní provedení.

Výstava se z Olomouce přestěhovala do Plzně, v tamější Západočeské galerii ji můžete vidět až do 4. února. Třetí repríza pak bude v Praze, v prostorách Královské kanonie premonstrátů na Strahově.

„Reprízu výstavy v Praze obohatí hned několik nových exponátů pocházejících z bohatých sbírek Strahovského kláštera, takže se mají návštěvníci na co těšit,“ připomíná olomoucká kurátorka výstavy Helena Zápalková.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pátek | 24. 3. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022