Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Přípravy výstavy Rozlomená doba uzavřou na 9 dní Muzeum moderního umění

AKTUALITA | 6. 9. 2018

Nejcennější umělecká díla z celé střední Evropy začínají v těchto dnech proudit na výstavu Rozlomená doba 1908 – 1928, konanou od 21. září v Muzeu moderního umění. To sebou nese také přísná bezpečnostní opatření a technická omezení chodu muzea, a právě kvůli tomu bude Muzeum moderního od 11. do 20. září pro veřejnost uzavřeno.

Naopak Arcidiecézní muzeum bude fungovat normálně, tedy otevřené bude denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

Rozlomená doba 1908 – 1928 | Avantgardy ve střední Evropě je nejrozsáhlejší a také nejkomplexnější projektem v historii Muzea umění Olomouc. Jen v Trojlodí nabídneme návštěvníkům na dvě stě uměleckých děl zvučných středoevropských umělců. V Kabinetu je pak doplní papírové exponáty, knihy, plakáty, časopisy a filmy, teda dalších zhruba dvě stě exponátů,“ popisuje velikost výstavy ředitel Muzea umění Olomouc Michal Soukup.

Právě instalace a návoz takto velkého množství cenných exponátů si vyžaduje uzavření prostor Muzea moderního umění na devět dní. „Za tu dobu se v Olomouci vystřídá také několik kurátorů z polských, maďarských, rakouských, rumunských, německých či srbských muzeí. Umělecká díla k nám míří prakticky z celé střední Evropy. Naše instalační oddělení je pak musí pod dohledem kurátorů umístit na určená místa v rámci připravené expozice,“ připomíná tiskový mluvčí muzea Tomáš Kasal.

„Všem se za případné komplikace, které jim uzavření muzea způsobí, omlouváme,“ dodává Kasal.

S lístkem na koncert a na vernisáž výstavy

Návštěvníci, kteří si pořídí lístky na zahajovací koncert výstavy v podání krakovské filharmonie a polské hudební legendy Krzysztofa Pendereckého si budou moct výstavu poprvé prohlédnout už ve čtvrtek 20. září, hned po koncertě. Pro širokou veřejnost pak bude otevřena od 21. září.

Dny evropského dědictví

Ještě před uzavřením budovy Muzea moderního umění se budou o víkendu 8. a 9. září konat olomoucké Dny evropského dědictví. Během nich si budete moci prohlédnout všechny naše výstavy, a to zdarma. Využijte tak příležitosti a přijďte si prohlédnout tisíc let naší kultury.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 27. 3. 2023

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022