Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Pokladnice a Zdíkův palác jsou nepřístupné do 25. dubna

AKTUALITA | 15. 4. 2019

Zdíkův palác a pokladnice v Arcidiecézním muzeu Olomouc budou až do 25. dubna uzavřeny pro veřejnost. Důvodem je instalace výstavy Světlem výtvarníka Václava Ciglera a architekta Michala Motyčky.

Výtvarné intervence skleněných objektů Václava Ciglera v prostředí, do něhož je zakomponoval Michal Motyčka, obohatí od 25. dubna stálou výstavu v Arcidiecézním muzeu Olomouc. Návštěvníci se tak mohou těšit na ozvláštnění prostoru kaple svaté Barbory, křížové chodby Zdíkova paláce, Rajského dvora či Pokladnice. „Například celá instalace v kapli sv. Barbory má jednoduché schéma: základna – bod – vertikála. Vytvoří tak jakousi časovou i duchovní osu místa,“ popisuje Michal Motyčka. „Všechny instalace vnímáme jako přemýšlení o kráse ve smyslu užitnosti i prožívané emoce – v úžasu i v ozvláštnění situace.“ 

Vernisáž výstavy Světlem se koná v Arcidiecézním muzeu Olomouc ve čtvrtek 25. dubna v 18.30 hodin. Tato výtvarná intervence navazuje na výstavu kreseb Václava Ciglera v Muzeu moderního umění. Další intervence doplní v květnu také expozici na zámku v Kroměříži a Květnou zahradu.

Fotogalerie
Pohled na Rajský dvůr
Přípravy v Křížové chodbě
Příprava instalace
Křížová chodba
Pohled na Rajský dvůr
Pohled na Rajský dvůr

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 28. 2. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022