Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Výstava Fenomén Ateliér se přestěhovala do Kutné Hory

AKTUALITA | 11. 10. 2017

Výstavu Fenomén Ateliér papír a kniha | Autorské knihy a objekty studentů J. H. Kocmana mohli obdivovat návštěvníci Muzea umění  ještě letos v únoru v Olomouci. Od té doby má za sebou úspěšnou reprízu na Slovensku a nyní je nově k vidění v Galerii Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře. 

„Druhá repríza výstavy začala vernisáží 30. září. Návštěvníci ji pak mohou vidět až do 21. ledna příštího roku,“ přibližuje kurátorka Muzea moderního umění Gina Renotière.

GASK představí výstavu prakticky ve stejné podobě, jako ji mohli vidět i návštěvníci olomouckého Muzea moderního umění. „V Kutné Hoře bude v podstatě stejné množství děl, asi devadesát exponátů. Na návštěvníky tam čeká umělecký papír, autorský papír, knihy, autorské knihy a objekty z papíru jako hmoty. Vesměs jsou všechna díla od studentů Ateliéru Jiřího Hynka Kocmana a dva exponáty pak pocházejí přímo od samotného Kocmana,“ připomíná Renotière. 

„Celou výstavu navíc doplňuje film, který jsme natočili jako výpověď studentů o významu jejich studia v Atelieru J. H. Kocmana pro jejich profesní život,“ dodává Gina Renotière. 

Slovenský úspěch a další reprízy 

Výstava zaznamenala úspěch hned při své první repríze ve Slovenské národní knihovně. „Na Slovensku byla proto, že tam v té době byla mezinárodní konference knihovníků a tato výstava udělala konferenci krásnou atmosféru. Ohlasy byly velké, spousta lidí přišla na dvě komentované prohlídky, a to z řad studentů, laické veřejnosti i odborníků, kteří se zabývají papírem,“ pochlubila se kurátorka výstavy. Po Kutné Hoře se bude výstava stěhovat do Karlových Varů. „Další repríza je už smluvně podchycena. Bude od jara do podzimu příštího roku v Galerii města Karlovy Vary,“ prozrazuje Gina Renotière. 

Na začátku příštího roku by pak mohla výstava opět do zahraničí. „Kutnohorská výstava bude končit už v lednu a do začátku té karlovarské nám zůstane nějaký čas a ten bychom rádi zaplnili výstavou buď v Polsku, nebo ve Francii,“ nastínila kurátorka své další plány.

Fotogalerie
Kateřina Zemanová

Kniha na sebe

Šimon Chloupek

Prolínání

Kateřina Hikadová

Vidět na očích

Julie Kačerovská

Kostky

Slávka Paulíková

Marginálie 

Barbora Kšicová

Ledová kniha

Lenka Vomelová

Kniha bez informace

Vernisáž v GASKu
Vernisáž v GASKu
Vernisáž v GASKu
Vernisáž v GASKu
Vernisáž v GASKu
Vernisáž v GASKu
Vernisáž v GASKu
Vernisáž v GASKu
Vernisáž v GASKu
Vernisáž v GASKu
Vernisáž v GASKu
Vernisáž v GASKu
Vernisáž v GASKu
Vernisáž v GASKu
Vernisáž v GASKu
Vernisáž v GASKu

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pátek | 24. 3. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022