Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Ohradu u Muzea umění vyzdobil v rámci PAFu Jessy Kanda

AKTUALITA | 3. 12. 2020

Ve čtvrtek 3. prosince začíná Přehlídka filmové animace a současného umění – PAF Olomouc. 19. ročník mezinárodního festivalu se koná od 3. do 6. prosince 2020 a jeho program se uskuteční formou online streamu a výstav ve veřejném prostoru v Olomouci.

Bezpochyby nejviditelnějším vizuálním vstupem festivalu do struktury města je výstava tvůrce digitálních obrazů, v Tokiu usazeného japonsko-kanadského umělce a hudebníka, Jesseho Kandy, který se na PAF vrací po dvou letech. V místech plánované stavby Středoevropského fóra připravil výstavní projekt pokrývající 35metrovou plochu ohrady. Výstava byla zahájena již na konci listopadu a obrazy božských bytostí společně se speciální květinovou výzdobou se ihned staly předmětem veřejné diskuse.

V Galerii 9:16pm, v obrazovkách při vstupu do Muzea moderního umění pak bude ode dneška vystavovat švédský digitální umělec Jacob Broms Engblom, jeho díla uvidíte i v online galerii spořičů obrazovek ScreenSaverGallery.

PAF v Olomouci

PAF vstoupí do prostor města ale na více místech například zakladatelka experimentální umělecké platformy Institut úzkosti Barbora Kleinhamplová chystá instalaci pro pouliční galerii Vitrína Deniska, v Itálii usazená slovenská umělkyně Natália Trejbalová chystá výstavu pro Galerii XY, kterou v online prostoru zastoupí speciálně upravená fotodokumentace, fungující jako online výstava. Na šesti citylightech v centru Olomouce budou instalovány fotografie brooklynského fotografa Davida J. Barrona. Zachycují vyprázdněné ulice současného New Yorku a modelku oblečenou do kolekce s názvem Dominus XX, kterou pro PAF Olomouc navrhl v New Yorku usazený návrhář Alexander Campaz. Od 23. listopadu jsou ve vozech tramvají Dopravního podniku města Olomouce k vidění výstavy The Oblivion Seekers Julie Daňhelové, Beata Kristiny Fingerland, Keratin Matěje Slámy a Doma no (zvířata) kolektivu Nýbrž. Výstavy najdou cestující uvnitř tramvajových vozů v prostoru standardně vyhrazeném pro reklamu. Festival PAF tak ukazuje nové způsoby, jak současným uměním kultivovat veřejné prostory města.

Tématem letošního ročníku přehlídky je domino a mezi jejími účinkujícími jsou mj. skladatel Billy John Bultheel, již zmíněný umělec a hudebník Jesse Kanda, divadelní kolektiv Depog, hudební producenti Relax Kevin, Lol K a ssaliva, filmař Andrew Norman Wilson. Festivalový stream čítá na čtyři desítky programových bloků a kombinuje živě přenášené audiovizuální performance, online projekce, diskuse a radiové show. Kontinuální stream bude probíhat od čtvrtka 3. prosince do neděle 6. prosince vždy po poledni do půlnoci. Součástí programu je také video-on-demand sekce Film/video, kterou diváci najdou rovněž na festivalovém webu a v rámci které bude možné vybrané projekty streamovat kdykoliv.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Sobota | 13. 4. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022