Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Od Velkého pátku do Velikonoční neděle bude vstup do muzea zdarma

AKTUALITA | 28. 3. 2018 

Velikonoční svátky budou v Muzeu umění ve znamení volného vstupu. Velký pátek, Bílá sobota a Velikonoční neděle tak budou jedinečnou šancí projít si zajímavé výstavy, které muzeum v současné době svým návštěvníkům nabízí.

V Arcidiecézním muzeum nabídne výpravu na dvůr Leopolda I., přesněji řečeno na okázalé císařské oslavy, které dědeček Marie Terezie pořádal. Výstava Koně v piškotech | Slavnosti na dvoře císaře Leopolda I. dokonce přiblíží i pompézní koňský balet.

Pro milovníky staršího umění je k dispozici i stálá expozice Ke slávě a chvále II, která je zavede až do doby Přemyslovců, ukáže kočár kardinála Troyera, monstranci Zlaté slunce Moravy či Madonu s rouškou od italského renesančního malíře Sebastiana del Piomba. Stálou expozici Arcidiecézního muzea navíc doplnila i intervence společných děl slovenského sklářského výtvarníka Pala Macha s Jozefem Jankovičem, Janou Hojstričovou, Laco Terenem, Svätoplukem Mikytou, Ivanem Csudaiem.

Muzeum moderního umění nabídne návštěvníkům výstavu Inge Kosková: Kresby, což je průřez životní tvorbou významné olomoucké kreslířky. Unikátní kresby a grafiky ukazuje i výstava Malíř sběratelem. Představí vám totiž sbírku malíře Miloslava Holého, ve které nechybí díla Oskara Kokoschky, Jiřího Karse, Julia Mařáka či Zdeňka Buriana. 

Na své si přijdou i milovníci moderního umění, a to ve stálé expozici Století relativity. Ta byla před nedávnem reinstalována a lidem nově nabízí například díla Adolfa Hölzela, Emila Filly či Otty Gutfreunda. Vystavené jsou ale také obrazy Toyen, Josefa Čapka, Václava Špály nebo plastiky Davida Černého či Magdalény Abakanowiczové.

Divadlo hudby pak nabízí výstavu unikátních panenek z dílny bývalé ředitelky divadla Libuše Šlezarové.

O Velikonočním pondělí pak bude muzeum zavřeno.

Fotogalerie
Století relativity
Století relativity
Malíř sběratelem | Kresba a grafika ze sbírky ak. mal. Miloslava Holého
Inge Kosková | Kresby
Skříňka Libuše Šlezarové | Práce z let 1975 až 2014
Koně v piškotech | Slavnosti na dvoře císaře Leopolda I.
Ke slávě a chvále II
Ke slávě a chvále II
Ke slávě a chvále II
Plynutí času | Časová shoda

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pátek | 24. 3. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022