Můžete si koupit


Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Novým kostelem v Sazovicích provede zájezd MUO sám jeho architekt

AKTUALITA | 24. 8. 2017

Podobu nejnovějších svatých míst na Zlínsku ukáže výletníkům celodenní zájezd Muzea umění Olomouc do Sazovic, Šarov a Zlína, který se pořádá v sobotu 9. září v rámci Dnů evropského dědictví. Už teď se mohou jeho účastníci těšit na komentovanou prohlídku kostela sv. Václava v Sazovicích, který byl vysvěcen teprve 13. května letošního roku, provede ji sám autor projektu stavby architekt Marek Jan Štěpán.

„Zajímalo mě, jak vypadají místa, která v současnosti vznikají jako místa eucharistie. V Olomouckém kraji jsem na žádný úplně nový příklad nenarazila, ale ve Zlínském kraji jsou nová a zajímavá místa hned tři. Například pro Sazovice architekt Marek Jan Štěpán vyprojektoval kostel sv. Václava. Je to opravdu jedno z nejnovějších míst eucharistie,“ zdůrazňuje jeden z hlavních cílů zájezdu lektorka edukačního oddělení Hana Lamatová.

„Navíc se nám povedlo domluvit s autorem projektu kostela - Markem Janem Štěpánem, že nám udělá osobně po kostele komentovanou prohlídku,“ pochlubila se organizátorka zájezdu.

Druhou zastávkou bude křížová cesta v Šarovech. „Je to nové místo, které poskytuje prostor pro osobní i kolektivní zbožnost a s kostelem sv. Václava jej pojí fakt, že o jejich vybudování se zasadila občanská společnost,“ připomíná Lamatová.

Nadohled této křížové cesty je pak i třetí cíl zájezdu. „Poslední místem nejnovější podoby eucharistie je solitérní stavba Kaple ve Zlíně-Salaši,“ dodává Hana Lamatová.

Celodenní výlet stojí 200 korun. Kapacita míst je omezena. Další informace poskytne Hana Lamatová (lamatova@muo.cz, 585 514 174).

Foto:MUO/Hana Lamatová

Fotogalerie
Kostel sv. Václava - Sazovice
Kostel sv. Václava - Sazovice
Kostel sv. Václava - Sazovice
Kostel sv. Václava - Sazovice
Šarovy - kaple
Šarovy – kaple
Šarovy - Křížová cesta
Šarovy - Křížová cesta
Zlín - Salaš kaple
Zlín - Salaš kaple

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pátek | 24. 3. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022