Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Nabízíme animační program pro seniory

AKTUALITA | 26. 3. 2015

Nejen děti, rodiny nebo školní třídy, ale nově také senioři najdou v nabídce edukačního oddělení Muzea umění Olomouc svůj speciální program. Pravidelně každou druhou středu v měsíci mohou s lektorem Davidem Hrbkem ve stálé expozici Století relativity hledat odpověď na otázku „Jak rozumět umění?“. Premiéru má nový program ve středu 8. dubna ve 14 hodin.

„Workshop nebo animační program učený seniorům dosud v naší nabídce chyběl. Jsme zvědaví, jestli o novinku bude mít veřejnost zájem,“ řekl lektor David Hrbek, který pravidelný workshop povede. Během zhruba hodinového programu se budou účastníci zabývat několika vybranými uměleckými díly ze stálé expozice moderního umění Století relativity. „Zastavíme se například u obrazu Jiřího Davida INRI, u tapiserie Harmas zakladatele op-artu Victora Vasarelyho nebo u cyklu obrazů Banality slovenského umělce Dezidera Totha,“ vyjmenoval Hrbek s tím, že díla reprezentují různé výtvarné směry a poskytují prostor k debatě a různým interpretacím. „Formou řízené debaty a nenáročného happeningu ve veřejném prostoru se na závěr pokusí sami odpovědět na základní otázku z názvu programu,“ doplnil lektor. 

Poprvé si mohou senioři animaci vyzkoušet ve středu 8. dubna, další termíny jsou 13. května, 10. června, vždy ve 14.00 hodin. Pořad je zdarma, ale je nutné se na něj přihlásit předem prostřednictvím e-mailu, nebo telefonicky. (Mgr. David Hrbek, kontakt: hrbek@olmuart.cz, tel: 585 514 213).

Fotogalerie
Dezider Tóth (Monogramista T.D.)

Banality II. (ze souboru Parte), 1976–1982

Jiří David

INRI, (1987)

Victor Vasarely

Harmas, 1966


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 27. 3. 2023

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022