Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

MUO získalo na MUSAIONfilmu mimořádnou cenu

AKTUALITA | 11. 6. 2021

Dalším úspěchem se mohou pochlubit filmy z produkce Muzea umění. Cyklus EDU na drátě a film Být si blízko na dálku totiž získaly na přehlídce muzejních filmů MUSAIONfilm mimořádnou cenu Labyrint světa za vynikající přínos v období pandemie 2020 – 2021.

Oba projekty se snaží přivést atmosféru muzea i aktivity s ním spjaté k malým i velkým návštěvníkům až domů, a na dále tak udržet pandemií zpřetrhané vztahy instituce s veřejností.

EDU na drátě

Cyklus EDU na drátě představuje krátká videa, která mají motivovat diváky, především děti, k tvůrčí činnosti inspirované exponáty, výstavami, ale i prostory Muzea umění Olomouc. Tímto cyklem MUO reagovalo na potřeby distančního vzdělávání v čase vrcholící pandemie.

Být si blízko na dálku

Tento film představuje Muzeum umění Olomouc jako státní sbírkotvornou instituci, která pečuje o díla státní, církevní i soukromé provenience, od antiky až po současnou výtvarnou kulturu. MUO, stejně jako většina kulturních institucí v různých koutech světa, muselo v době koronavirového omezení čelit nečekaným výzvám a hledat odpovědi na otázky, jak zachovat kontinuitu v nejistých měsících plných proměn. V rámci prezentace a interpretace muzejních sbírek zformulovalo tyto základní otázky: Jak zachovat spojení veřejnosti s naší institucí během izolace a uzavřené instituce? Jak zůstat v kontaktu s konkrétními návštěvníky i v online prostoru, který může být sám o sobě velmi anonymní? A jaká může být naše role a přínos v této nečekané situaci? Tyto výzvy také nabídly možnost zhodnotit dosavadní aktivity a ukázaly nový potenciál již existujících a připravovaných projektů. Cílem muzea bylo nové aktivity organicky začlenit do kontextu dlouhodobé koncepce, ať už se jednalo o virtuální zahájení nových výstav nebo cyklus edukačních videí, kterým muzejní lektoři reagovali na potřeby distančního vzdělávání v čase vrcholící pandemie.

Fotogalerie
Labyrint světa 2020–2021

Mimořádná cena za vynikající muzejní přínos v období pandemie 2020–2021


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Čtvrtek | 29. 2. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022