Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Hortus Magicus oživil o víkendu Libosad

AKTUALITA | 5. 9. 2016

Milovníci umění a baroka si o uplynulém víkendu užili v kroměřížské Květné zahradě festival Hortus Magicus. Sobotní programová nabídka vrcholila ohňostrojem, v němž nechyběly barokní růžice, neděle zakončila festival koncertem Plaisirs de Musique s příběhem zapovězené lásky anglické lady a francouzského rytíře. Svůj zlatý hřeb si ale našel každý jinde.

Zatímco dramaturgyně Kateřina Fajtlová vyzvedla z programu rokokový balet plný bohatých kostýmů, hudby, čar a kouzel s představení Čarovná girlanda v podání souborů Musica Florea a Hartig Ensemble, kastelán Arcibiskupského zámku a zahrad Martin Krčma ocenil Loutnu českou. 

„V sobotu to bylo autentické barokní provedení Michnovy skladby Loutna česká v podání souboru Ensemble Inégal, navíc s nově objeveným houslovým partem, v neděli totéž ale v divadelním pojetí a v dnešních souvislostech v interpretaci souboru Geisslers Hofkomediantan,“ zhodnotil Krčma. 

Kromě hudby, tance a divadla si návštěvníci vychutnali zážitkové programy a dobové hry pro děti i celé rodiny, workshopy, komentované prohlídky nebo se nechali vyfotit v barokním kostýmu. Letošní program lidé hodnotili jako bohatší, atraktivní a festival se blýsknul lepším zázemím.

Hortus Magicus pořádali Národní památkový ústav, Muzeum umění Olomouc a Divadelní spolek Kroměříž.
Fotografie na festivalu pořídila Tereza Hrubá.

FotogalerieDnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Sobota | 13. 4. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022