Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Dobročinná aukce pomůže potřebným

AKTUALITA | 30. 11. 2015

Více než devadesát položek bude mít v sobotu 5. prosince dobročinná aukce současného výtvarného umění pořádaná olomouckou neziskovou organizací SPOLU. Díla do dražby věnovali autoři začínající i zavedení, například sochař Ivan Theimer. Výtěžek pomůže lidem s mentálním handicapem.

„V již patnácté dobročinné aukci bude zastoupena kresba, malba, grafika, keramika, kov i porcelán autorů zavedených i začínajících,“ sdělila Zdeňka Pospíšilová, ředitelka pořádající neziskové organizace SPOLU. Vydražit lze přitom i díla Krištofa Kintery, Jiřího Davida, Jaroslava Róny, Petra Nikla, Františka Skály, Michaela Rittsteina, Jana Švankmajera, Otmara Olivy, Olbrama a Jasana Zoubkových a řady dalších.

Na organizaci dražby se podíleli i historici umění z Muzea umění Olomouc, kteří oslovili renomované autory a žádali je o podporu dobré věci. „Podařilo se tak získat například bronzovou sošku Kočka od světoznámého sochaře a olomouckého rodáka Ivana Theimera,“ upozornila vedoucí odboru moderního a současného umění Gina Renotière.

Dobročinná aukce se uskuteční v sobotu 5. prosince od 14 hodin se v ART|UM Centrum v Sokolské ulici. Dražbu povedou herečky Vilma Cibulková a Ivana Plíhalová a licitátor Zdeněk Joukl. Její výtěžek je určen na terénní sociální programy, které pomáhají lidem s mentálním postižením žít v běžném prostředí. Více informací a také fotogalerie nabízených uměleckých děl je k dispozici na webových stránkách spolku www.spoluolomouc.cz.

Fotogalerie
Jiří David
Pavel Herynek
Zdeněk Kučera
Dagmar Mathonová
Ondřej Michálek
Petr Nikl
Jaroslav Róna
František Skála
Oldřich Šembera
Miroslav Šnajdr ml.
Jindřich Štreit
Jan Švankmajer
Ivan Theimer
Olbram Zoubek

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Sobota | 13. 4. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022