Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Dílo měsíce – komentovaná prohlídka jinak

AKTUALITA | 18. 11. 2016

Speciální prohlídky zaměřené na jedno jediné dílo zahájí 24. listopadu kurátoři Arcidiecézního muzea. Tím prvním bude Mystické zasnoubení sv. Kateřiny, obraz namalovaný Antonínem Martinem Lublinským v roce 1675. Celý cyklus ponese název Dílo měsíce.

„Postupně budeme představovat nejdůležitější exponáty každého kurátora,“ uvedl vedoucí Arcidiecézního muzea Miroslav Kindl. Kromě něj představí skvosty svých sbírek Gabriela Elbelová, Jana Hrbáčová, Martina Potůčková a Simona Jemelková.

„Zatímco komentované prohlídky vedou celým muzeem, toto bude půlhodinový až hodinový formát zaměřený detailně na jediný exponát. A nebudou to pouze obrazy, ale i přesahy do památkové péče a architektury,“ řekl Kindl. Hned v prosinci je na programu prohlídka kaple sv. Barbory. 

Listopadová prohlídka Díla měsíce se uskuteční v předvečer svátku Kateřiny Alexandrijské. Na příkladu barokního obrazu seznámí Martina Potůčková návštěvníky s kultem této mučednice, která patřila k nejuctívanějším křesťanským světicím.

Dílo měsíce bude většinou korespondovat s liturgickým kalendářem, ale nebude jej bezhlavě kopírovat. Jedním z takových vybočení bude například prezentace nizozemské krajinomalby. „Na příkladu jednoho obrazu představíme rozvoj tohoto žánru v šestnáctém století,“ naznačil Kindl.

V příštím roce by na tyto speciální prohlídky měl navázat i edukační program.


Související

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Sobota | 13. 4. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022