Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Děti, přijďte do muzea zadním vchodem!

AKTUALITA | 21. 7. 2015

Badatelskou expedici do tajných zákoutí Muzea umění Olomouc mohou podniknout děti v týdnu od 10. do 14. srpna. Díky příměstskému táboru nazvanému Do muzea zadním vchodem zjistí, co vše zahrnuje příprava výstavy, a navštíví depozitáře, dílny a ateliéry, které jsou veřejnosti nepřístupné. „Společně vybereme exponáty na výstavu, budeme restaurovat obraz a sochu, vytvoříme vlastní originální kousky a to vše završíme vernisáží pro rodiče a přátele,“ shrnul lektor Marek Šobáň.

Cílem prázdninové dílny je podle Šobáně představit dětem svět muzejní instituce, a to nejen tak, jako ho vnímají běžní návštěvníci výstav, ale i se všemi důležitými skrytými provozy, dílnami a ateliéry. „Na úvod navštívíme fotografický ateliér, konzervátorskou dílnu a depozitář, a to v doprovodu a s komentářem odborníků. V následujících dnech si pak děti některé z odborných činností sami vyzkoušejí. Budeme například restaurovat fragment obrazu připravený na dřevěné destičce nebo část úlomku románské architektury a drobné sochařské dílo,“ přiblížil. Účastníci se ale seznámí také s provozem Divadla hudby. „Poznají, co předchází představení, co za oponou musejí připravit zvukař a osvětlovač,“ doplnil lektor.

Děti se ale také přiučí, jak výsledky své práce prezentovat. Na závěr je totiž čeká výstava vlastních výtvorů v kavárně Café 87 a při té příležitosti napíšou tiskovou zprávu, s níž seznámí veřejnost na tiskové konferenci. „A celý týden vyvrcholí vernisáží výstavy pro rodiče a přátele,“ uzavřel Šobáň s tím, že program je vhodný pro děti od 7 let. 

Na muzejní příměstský tábor je nutné se dopředu přihlásit v Akademik sport centru UP, a to buď na telefonních číslech tel. 585 636 449, 585 636 451, 775 912 040 nebo prostřednictvím internetových stránek www.letodeti.cz

Prázdninové workshopy pořádá edukační oddělení Muzea umění Olomouc již dvanáctým rokem. Kromě workshopů připravují lektoři k výstavám a stálým expozicím tzv. animační programy, které jednoduchou, srozumitelnou formou seznamují děti od předškolního věku až po středoškoláky se starým i moderním výtvarným uměním. Jen během loňského roku takto muzeum navštívily bezmála čtyři tisíce školáků hlavně z Olomouckého kraje.

Fotogalerie
Z minulých workshopů Léto dětí.

Foto: Zdeněk Sodoma

Z minulých workshopů Léto dětí.

Foto: Zdeněk Sodoma

Z minulých workshopů Léto dětí.

Foto: Zdeněk Sodoma

Z minulých workshopů Léto dětí.

Foto: Zdeněk Sodoma

Děti navštíví také fotoateliér.

Foto: Zdeněk Sodoma

Účastníci workshopu zavítají i do restaurátorského ateliéru.

Foto: Zdeněk Sodoma


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 24. 4. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022