Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Den dětí v Muzeu umění Olomouc

AKTUALITA | 29. 5. 2017

Malí návštěvníci se v Muzeu umění Olomouc mohou 1. června těšit na den plný zábavy i poznání, a to vše samozřejmě zdarma.

Na Mezinárodní den dětí si mohou rodiče s dětmi vyzkoušet novinku v Arcidiecézním muzeu – animovanou aplikaci v tabletech plnou soutěží a her. Biskup Karel, který je hlavním hrdinou aplikace, provede zájemce svým snem a zadá jim nejrůznější úkoly. Pro ty, kteří chtějí objevovat nejvzácnější exponáty společně s biskupem Karlem, je v knihovně Arcidiecézního muzea připravena třicítka tabletů.

V Arcidiecézním muzeu se můžete podívat také na neobvyklou audiovizuální projekci Pavla Mrkuse, která proměnila gotickou křížovou chodbu v rudý digitální svět.

V Muzeu moderního umění čeká na děti tvořivá dílna Lesní království. Téma je jasné – les, jeho tajemná zákoutí, barvy, vůně a atmosféra. Malí účastníci budou totiž hledat inspiraci na výstavě Fascinace skutečností a v hyperrealistickém ztvárnění lesa. První workshop proběhne v 10 dopoledne, druhý začíná v 16 hodin. (Počet míst je omezený. Rezervace: Michaela Soukupová, soukupova@olmuart.cz, tel: 585 514 299)

Těm, kteří by rádi oslavili Den dětí ve větších výšinách, bude k dispozici věžička Muzea moderního umění, kam se dostanou přes zajímavou stálou expozici Století relativity.

Ještě jednu novinku nabízíme: po římse Muzea moderního umění ručkuje Lupič se vzácným úlovkem v batůžku, ale ať se snaží, jak se snaží, nemůže se dostat dolů. A tak funí a nadává. Socha, která je nejnovějším dílem Davida Černého, se na svou pouť vydává každou celou hodinu od 9 do 21 hodin.

Fotogalerie
Nová aplikace v tabletech

Děti se mohou těšit na biskupa Karla a novou aplikaci plnou her

Nová aplikace v tabletech

Děti se mohou těšit na biskupa Karla a novou aplikaci plnou her.

Lesní království

V Muzeu moderního umění čeká na děti tvořivá dílna Lesní království. Téma je jasné – les, jeho tajemná zákoutí, barvy, vůně a atmosféra

Pro děti bude přístupná i věž

Těm, kteří by rádi oslavili Den dětí ve větších výšinách, bude k dispozici věžička Muzea moderního umění, kam se dostanou přes zajímavou stálou expozici Století relativity.

Na muzeu bude ručkovat Lupič

Po římse Muzea moderního umění ručkuje Lupič se vzácným úlovkem v batůžku, ale ať se snaží, jak se snaží, nemůže se dostat dolů. 

Den plný her

Děti čekají zajímavé workshopy inspirované výstavou Fascinace skutečností.

Den plný her

Děti čekají zajímavé workshopy inspirované výstavou Fascinace skutečností.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Čtvrtek | 29. 2. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022