Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Deinstalace výstavy Rozlomená doba uzavře na 3 dny Muzeum moderního umění

AKTUALITA | 4. 2. 2019 

Nejcennější umělecká díla z celé střední Evropy, která zdobila od září Muzeum moderního umění se budou hned po skončení výstavy Rozlomená doba 1908 – 1928 deinstalovat a převážet zpět k majitelům či na pokračování výstavy do polského Krakova. To sebou nese také přísná bezpečnostní opatření a technická omezení chodu muzea, a právě kvůli tomu bude Muzeum moderního od 5. do 7. února pro veřejnost uzavřeno.

Naopak Arcidiecézní muzeum bude fungovat normálně, tedy otevřené bude denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Otevřené bude i Divadlo hudby.

Rozlomená doba 1908 – 1928 | Avantgardy ve střední Evropě byla nejrozsáhlejší a také nejkomplexnější projektem v historii Muzea umění Olomouc. Jen v Trojlodí jsme nabízeli návštěvníkům na dvě stě uměleckých děl zvučných středoevropských umělců. V Kabinetu byly pak doplňují papírové exponáty, knihy, plakáty, časopisy a filmy, teda dalších zhruba dvě stě exponátů,“ popisoval velikost výstavy ředitel Muzea umění Olomouc Michal Soukup.

Právě deinstalace a odvoz takto velkého množství cenných exponátů si vyžaduje uzavření prostor Muzea moderního umění. „Za tu dobu se v Olomouci vystřídá také několik kurátorů z polských, maďarských, rakouských, rumunských, německých či srbských muzeí. Některá umělecká díla se budou vracet majitelům, jiná zase poputují do Polska, kde od 5. března bude výstava pokračovat,“ připomíná tiskový mluvčí muzea Tomáš Kasal.

„Všem se za případné komplikace, které jim uzavření muzea způsobí, omlouváme,“ dodává Kasal

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 24. 4. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022