Být v beatu Ambitu

Být v beatu Ambitu

POZVÁNKA | 3. 5. 2016


Jedinečnou příležitost nabízí pětidenní workshopu Být v beatu Ambitu pod vedením italského pedagoga, herce a hudebníka Alessandra La Roccy. Společný trénink v prostorách Arcidiecézního muzea Olomouc začne 16. května.

Lektoři připravili výlet za životem umělce 

Lektoři připravili výlet za životem umělce 

AKTUALITA | 2. 5. 2016

Celodenní zájezd s názvem Poznejte život umělce v 19. století tvořil o víkendu atraktivní položku v rámci doprovodného programu k výstavě Olomoucká obrazárna IV. Do Prahy a Roztok se vydalo přes třicet lidí.

Mana padá z nebe díky studentům

Mana padá z nebe díky studentům

AKTUALITA | 29. 4. 2016

Dvaadvacet studentů Střední školy uměleckoprůmyslové v Uherském Hradišti a zlínského Ateliéru animované tvorby při Univerzitě Tomáše Bati se nechalo inspirovat výstavou Chrám věd a múz a vytvořili krátké animované spoty s využitím iluminace Izraelité sbírají manu z Bible boskovické z 15. století.

Na procházce sadem kresby

Na procházce sadem kresby

AKTUALITA | 29. 4. 2016

Včerejší vernisáž v Muzeu umění otevřela rozsáhlou výstavu kresby. Expozice Uhlem, štětcem, skalpelem… mapuje českou kresbu převážně 20. století, doplňková výstava Květy a jiné světy přináší díla označovaná jako art brut.

Wágnerovo fotografické hledání počátku Evropy

Wágnerovo fotografické hledání počátku Evropy

AKTUALITA | 27. 4. 2016

Včerejší vernisáž otevřela výstavu fotografií Martina Wágnera Kde začíná Evropa. S tímto cyklem získal na fotografické soutěži Czech Press Photo 2012 první místo v kategorii Každodenní život. Na výstavu autor vybral z více než čtyřicet tisíc snímků kolekci sta fotografií, z ní pak kurátorka Štěpánka Bieleszová dvacítku vystavených v kavárně Amadeus.

Upřímnost není typická jen pro 19. století

Upřímnost není typická jen pro 19. století

AKTUALITA | 26. 4. 2016

Upřímnost, pravda a realita – to vše se promítá v galerijní animaci Muzea umění Olomouc pod vedením Hany Lamatové nazvané Buďme upřímní v životě i v umění. Je určena pro středoškoláky a vyšší ročníky základních škol a vztahuje se k výstavě Olomoucká obrazárna IV / Evropské malířství 19. století z olomouckých sbírek.

Arcidiecézní muzeum je institucí evropského významu

Arcidiecézní muzeum je institucí evropského významu

AKTUALITA | 25. 4. 2016

Arcidiecézní muzeum Olomouc se může jako jedna z devíti oceněných institucí od dubna pyšnit oceněním European Heritage Label (Evropské dědictví). Z Bruselu jej do Olomouce dovezl vedoucí muzea Miroslav Kindl.

Odkrýváme dětem taje Chrámu věd a múz

Odkrýváme dětem taje Chrámu věd a múz

AKTUALITA | 22. 4. 2016

Prohlídka nejcennějších exponátů z historických fondů Vědecké knihovny v Olomouci není neatraktivní školní povinností, nýbrž nevšední událostí!

Muzeum se podílelo na knihách roku

Muzeum se podílelo na knihách roku

AKTUALITA | 21. 4. 2016

Dvě publikace oceněné v soutěži Nejkrásnější české knihy roku za rok 2015 vznikly díky spolupráci s Muzeem umění Olomouc.

Cukr, káva, architektura

Cukr, káva, architektura

AKTUALITA | 15. 4. 2016


Prostředí kaváren a barů v České republice poutá čím dál větší pozornost. Kavárenská kultura se mění a posouvá kupředu, propojuje se se současnou architekturou. Proto se kavárny i bary včera staly hlavním tématem diskuzního večera, pořádaného v rámci muzejní architektonické platformy Divadlo architektury.


Naše sbírky
Spravujeme 200 tisíc sbírkových předmětů rozdělených do 24 podsbírek. Nahlédněte do našeho katalogu, vyberte si, které období nebo žánr Vás zajímá, a čtěte příběhy umění.

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10:00–18:00
Muzeum moderního umění 10:00–18:00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Středa | 4. 5. 2016

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

13 Otevřených výstav

Buďte v kontaktu

Facebook Twitter Google+ YouTube Pinterest Instagram

Přihlásit se k odběru novinek


© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2014